תאורה מיוחדת

הרעיון של תאורה מיוחדת הוא עניין סובייקטיבי, מן הסתם. יש אנשים שיראו במוצר שנחשב תאורה מיוחדת כמוצר רגיל בעוד אחרים יטענו על כל גוף תאורה שהוא מוצר מיוחד. אך האמת היא שקל להבחין בין תאורה מיוחדת לבין תאורה רגילה, ההבדל בא לידי ביטוי הן בעיצוב והן בשימוש.

למשל, תאורה מיוחדת תהיה תמיד תאורה דקורטיבית באופן ייחודי, תאורה שיכולה להוסיף נופך ייחודי של עיצוב בכל מקום בו היא מותקנת. זה נכון לגבי תאורה שנמצא בחנויות, עסקים וכן במבנים פרטיים. חשוב לציין שהרעיון של תאורה מיוחדת מתחיל בעיצוב והרבה פעמים מתייחס באופן ישיר לנקודה שמעצבים מיוחדים אחראים על גופי תאורה אלו, אך זה לא אומר שבהכרח כאן זה נגמר. שכן אפשר למצוא רעיונות של תאורה מיוחדת אשר בין היתר כוללת גופי תאורה מוגני מים, כלומר תאורה שמתאימים לבריכות, מזרקות ועוד.

אפשר לומר שתאורה מיוחדת מתייחסת לנקודות הבאות:

עיצוב גוף התאורה – כאן אנחנו יכולים להבין כמה שגוף התאורה הוא יותר ייחודי ומקורי כך הוא מיוחד יותר. אומנם במקרים רבים הייחודיות של התאורה בא על חשבון היעילות או נוחות השימוש, אך אין זה אומר שכך זה תמיד. אחת הטענות נגד מעצבי גופי תאורה היא, שהם בוחרים באלמנטים של עיצוב מיוחד על פני אלמנטים של יעילות השימוש. לכן נמצא הרבה פעמים גופי תאורה כאלה בעיקר בבתים יוקרתיים או בחנויות מיוחדות, ולא בהכרח לצורך שימוש כאמצעי תאורה אלא יותר לשם תאורה דקורטיבית, כלומר לשם עיצוב.

שטח כיסוי התאורה – תאורה מיוחדת היא תאורה שגם נמדדת לא פעם בשטח שהיא מכסה, אם מדובר בתאורה שמכסה בשטח גדול אז היא מיוחדת בצורתה ואם היא מכסה שטח מצומצם היא מיוחדת בצורתה. כיסוי השטח הוא משמעותי מאחר וזה משפיע על כמות גופי התאורה בהם יש להשתמש.

סוג השימוש – כמו שציינו יש תאורה שמתאימה רק לצורכי עיצוב ואין לה שימוש פרקטי, מצד שני יש גופי תאורה מוגני מים, כלומר גופי תאורה שמתאימים לצרכים מיוחדים, ועל כן מדובר בתאורה מיוחדת בפני עצמה.

ישנן עוד נקודות שונות ורבות שמתקשרות לתאורה מיוחדת. אנחנו מזמינים אתכם לפנות אל רזיאל תאורה, אצלם תוכלו לקבל המלצות וייעוץ אודות תאורה מיוחדת לבית ולכל מבנה אחר. כל מה שעליכם לעשות זה ליצור קשר עם צוות המקום והם ישמחו לעמוד לרשותכם ולעזור לכם בכך.

מוזמנים לקרוא בנוסף:
תאורה מודרנית

Leave A Comment