תאורה למטבחים

מאז המצאת נורת החשמל על ידי אדיסון בשנת 1879 עבר נושא תאורת החשמל אבולוציה של ממש. החל מסוגי תאורה שונים (לד,קסנון וכדומה) ועד סוגי הפעלה משתנים (מתג רגיל, עמעם ועוד). פרט לפונקציונאליות והיותנו תלויים בה באופן מוחלט בניהול חיי היומיום שלנו.

תאורה למטבחים
מאז המצאת נורת החשמל על ידי אדיסון בשנת 1879 עבר נושא תאורת החשמל אבולוציה של ממש. החל מסוגי תאורה שונים (לד,קסנון וכדומה) ועד סוגי הפעלה משתנים (מתג רגיל, עמעם ועוד). פרט לפונקציונאליות והיותנו תלויים בה באופן מוחלט בניהול חיי היומיום שלנו לתאורה מרכיב מרכזי מאד בעיצוב פנים הבית. תאורה יוצרת אווירה ומשרה אווירה תאורה מעוררת אצלנו רגשות ויצרת בקרבנו תחושות.

תכנון התאורה בבית כולל היבטים רבים, אנו זוכרים כי ברוב המקרים האור משמש אותנו לפעילות שוטפת לאחר רדת השמש ובוא העלטה. ישנם מקומות בבית בהם נציב תאורה לשם אווירה/רושם/עיצוב בלבד ואילו ישנם חללים בבית בהם התאורה חשובה לפעילות השוטפת. למשל: המטבח.

כיוון שמטבחים הפכו מזמן לחלל מעוצב אשר מהווה מקום מפגש לכלל בני הבית, ברוב המקרים לא נסתפק במנורת ליבון פשוטה וסתמית – נעדיף להציב במטבח גוף או גופי תאורה מרשימים אשר לצד הפן העיצובי הבולט בהם, תפקידם לספק לנו תאורה טובה ואיכותית לצורך התפעול השוטף.

תכנון תאורה במטבח אינו עניין של מה בכך. בימינו כאשר מחירי החשמל נוסקים מעלה חשוב שנדע להתקין במטבח גופי תאורה מעוצבים אשר יחפו עבורנו על תאורת נורות החסכון אשר לרוב אינן מצטיינות באור נעים ורך. עם זאת, יש להתחשב בכך שתהיה כמות מספקת של אור שתאפשר לנו לעבוד במטבח ללא קושי. בכל זאת מרשים ככל שיהיה גוף תאורה אינו מצדיק אובדן אצבע.

במטבחים רבים בוחרים להתקין מספר גופי תאורה על מנת לספק את כמות האור הנדרשת. גופי התאורה לרוב לא יהיו אטומים על מנת שיחדור אור רב מבעדם אולם תפקידם כן יהיה לרכך את מידת האור שמפיצה הנורה עצמה. ברזיאל תאורה תמצאו מגוון גופי תאורה אשר עשויים להתאים לסגנונות מטבחים מגוונים. גופי תאורה שקוים, גופי תאורה צמדי תקרה או תלויים ישנם סוגים רבים אשר עשויים להתאים למטבח הכל תלוי ומשתנה בהתאם לטעמכם האישי.

ברזיאל תמצאו מגוון סגנונות פרי יצירתם של מעצבים שונים. כל אחד והסגנון אשר מייחד אותו. כל אחד וביטויו האמנותי האישי – מאפשר לכם לתלות אצלכם במטבח פריט ייחודי ומרשים. תתחדשו!

Leave A Comment