תאורה לחדר מדרגות

חדר המדרגות הוא אחד האזורים החשובים ביותר בכל בניין מגורים, בניין משרדים או מבנה אחר בן מספר קומות. כדי שחדר המדרגות יוכל למלא את תפקידו היטב ויאפשר לאנשים להשתמש בו בבטחה (הן בשגרה והן בעתות חירום), חייבים להתקין אמצעי תאורה לחדר מדרגות – תחום שמהווה כיום עולם ומלואו. אז מהן הדרישות של תאורה מהסוג הזה? במה היא שונה מתאורת פנים או תאורת חוץ לבית, ואיך בוחרים בה כראוי?

המאפיינים של תאורה לחדרי מדרגות
תאורה לחדר מדרגות צריכה לעמוד במספר דרישות עיקריות כדי שניתן יהיה להשתמש בה בלב שלם. על פי ההנחיות הרשמיות, רמת ההארה המומלצת בחדרים מהסוג הזה עומדת על כ-150-200 לוקס, מה שאמור לספק מענה במצבים שבשגרה וגם במצבי חירום. להבדיל מהמקרה של תאורה לגן או לאזורים אחרים במבנה, כאן דגש מרכזי שחייבים לשמור עליו הוא התקנת גופי התאורה באופן שלא יביאו לתחושת סנוור של האדם הנכנס לחדר.
דרישה אחרת של תאורה לחדר מדרגות היא לעוצמה גבוהה של תאורה, שתמנע מהאנשים המשתמשים בחדר המדרגות להטיל צל – צל עלול לגרום להערכה שגויה של ממדי המדרגות על ידם, ולהגדלת הסיכונים לנפילה כתוצאה מכך. ההתקנה של אמצעי התאורה צריכה להתחשב במצב הטבעי של החדר, שבדרך כלל כמות התאורה הטבעית הנכנסת אליו די מוגבלת. זו הסיבה לכך שבוחרים עבור חדרי מדרגות בדרך כלל תאורה חזקה יותר מאשר תאורת חוץ לבית.

באיזה סוג בוחרים?
כאשר בוחנים את הנושא לעומק, אפשר לשים לב למספר סוגים נפוצים מאד של תאורה לחדר  מדרגות. הבחירה החסכונית וככל הנראה גם המומלצת ביותר היא נורות לד, שמאופיינות בנצילות גבוהה ובאורך חיים גבוה. נורות אלו לוקחות תפקיד מרכזי בפנים ובחוץ המבנה, כולל תאורה לחדרים, תאורה לגן וכן הלאה.
סוגים אחרים של אמצעי תאורה עבור חדרי מדרגות הם נורת ליבון, שנחשבת כיום לפופולארית הרבה פחות ביחס לעבר בגלל בזבוז החשמל הגדול בו היא מאופיינת. בחדרי המדרגות, כמו גם בהתקנת תאורת חוץ לבית, אפשר להתקין נורות פלואורסצנטיות קומפקטיות, שצריכת החשמל שלהן סבירה בהחלט: לא חסכונית כמו נורות הלד, אבל עדיין חסכונית ביחס לנורות ליבון.

חברת רזיאל תאורה מספקת פתרונות תאורה איכותיים מכל הסוגים, לרבות תאורה לגן, תאורה לחדרי הבית השונים ותאורה לחדרי מדרגות. הפתרונות יעילים, מעוצבים ומותאמים לצורכי הלקוחות.

Leave A Comment