תאורה יוקרתית

בשנים האחרונות אנחנו עדים לשינוי שחל בעולם התאורה. השינוי חל בעקבות התפתחויות שונות שחלו באופן כללי בתחום של עיצוב פנים אשר מתוכו אנחנו רואים כיצד יצא ענף של עיצוב תאורה לחנויות, משרדים ומבנים פרטיים. כך נוצר במהלך הזמן ענף של תאורה יוקרתית.

הרעיון של תאורה יוקרתית הוא די פשוט וברור מעצם שמו, מדובר בתחום שמדבר על תאורה כחלק ייחודי בעיצוב פנים אשר מטרתו להעניק למקומות השונים אווירה מיוחדת, יוקרתית, אשר משפרת בעשרות מונים או מוסיפה ברמה דומה, ייחודיות למקום בו אנחנו מתקינים את אמצעי התאורה השונים.

כשאנחנו מדברים על תאורה יוקרתית זה בא לידי ביטוי באמצעות גופי תאורה מעוצבים בצורה מיוחדת, תאורה חכמה חסכונית וידידותית לסביבה, תאורה שמשתלבת בצורות שונות עם חלל החדר והעיצוב שלו ועוד. כשאנחנו מדברים על תאורה יוקרתית, אנחנו מדברים לא רק על תאורה למקום קבוע, כמו חנות או משרד אלא גם לאירועים, למשל תאורה לחתונה. כיום לא מעט גני ואולמות אירועים וכן מקומות אחרים שמארחים חתונות, דואגים שתהיה בהם תאורה ייחודית ומעניינת.

תאורה יוקרתית, כמו שציינו, מתכתבת באופן ישיר עם עיצוב פנים של החלל בו התאורה ממוקמת. אם אנחנו מעצבים חלל בבית, אנחנו היום נשים דגש מיוחד לתאורה ולא ניקח אותה כמובנית מאליה. זה נכון הן לגבי מיקום התאורה, מה שאומר שלא בהכרח נתקין את גוף התאורה במרכז החדר כפי שהיה נהוג בעבר, מן הסתם נשתמש בגופי תאורה יוקרתיים וייחודים, נתייחס לחיבור של אותם גופי תאורה עם אמצעים אחרים בחדר, וכן נתייחס לכמות האור שנכנסת מבחוץ.

תאורה יוקרתית היא כאמור ענף שעומד בפני עצמו כיום בעולם התאורה. כאן חשוב לציין, יש מי שיטען וברמה מסוימת של צדק, שהעניין של יוקרתיות היא בעיניי המתבונן, מצד שני ברור מאליו שגופי תאורה יקרים, ייחשבו ליוקרתיים בעוד שגופי תאורה פשוטה ובסיסיים לא ייחשבו לכאלה. יועצי תאורה מומחים ידעו לא רק להסביר את ההבדל בין גופי תאורה יוקרתיים לכאלה שלא, אלא גם את חשיבותם לחלל המקום בו הם מותקנים וכן את ההבדל בשימוש בינם לבין גופי תאורה אחרים.

דוגמא ליועצי תאורה כאלה אפשר למצוא ברזיאל תאורה, שם אפשר למצוא גם אלמנטים שונים של תאורה יוקרתית שיכולים להתאים לכל מבנה ולכל חלל. זה הזמן לפנות אליהם ולקבל המלצות לרעיונות עבור תאורה יוקרתית שיכולה להתאים לכם.

מוזמנים לקרוא בנוסף:
תאורה מיוחדת

Leave A Comment