הקשר בין אדריכלות ותכנון תאורה לבית

הצבה נכונה ומושכלת של תאורה לבית עושה את כל ההבדל בין חושך לאור ובין נוחות לבין מטרד. אדריכלים מופקדים על תכנון קפדני של הבית מא' ועד ת' ולכן גם אם נראה כי תפקידם מסתיים בתוכנית אדריכלית וליווי ותזמון הבנייה בלבד, הרי שהם יכולים להיות לעזר רב גם בתכנון פנים הבית, אשר כולל גם את תכנון התאורה. כיצד זה מתבצע בפועל? המשיכו לקרוא.

תאורה – עולם ומלואו בלחיצת כפתור
כמה פעמים הזדקקתם אך ורק לאור קטן מעל המיטה ופשוט לא היה בנמצא? ומה לגבי הסלון או המטבח אשר איכשהו למרות גודלם תמיד נראים ומרגישים חשוכים ועמוסים למדי מבחינת התאורה לבית? תאורה הינה עולם ומלואו ומטרתה היא לא רק להאיר את החדרים בצורה טובה אלא בנוסף ליצור תרחישים נוחים אותם ניתן לממש בלחיצת כפתור, כגון תאורת אווירה לצפייה בסרט בסלון, תאורת לילה, תאורה חזקה להארה מקסימאלית בשעות הערב כשכל המשפחה בבית ועוד. כל זאת ניתן ליישום בקלות באמצעות תכנון אדריכלי מקצועי אשר ייגע בפרטים הבאים :

  • יצירת נקודות חשמל להתקנת גופי התאורה – וע"י כך להימנע ממתיחת חוטים לאורך הקירות לאחר בניית הבית.
  • שרטוט של מיקום המפסקים – לשליטה כמה שיותר נוחה על פתיחת והדלקת האור ממספר מקומות בחדר.

משרד אדריכלים מקצועי יוכל "לשתול" ברחבי הבית מספר אפשרויות לשינוי התאורה במקרה הצורך. זאת  באמצעות שימוש בקירות גבס והנמכות תקרה בעיקר.

חומרים וסוגים

בעולם התאורה ניתן למצוא גופים רבים אשר משמשים להפקת האור ולעיצוב הבית. גופי LED, ניאונים, הלוגנים, מנורות ליבון, גופים שקועי קיר ותקרה, גופים שקועי גבס, ספוטים חיצוניים וכל זאת בהספקים, סגנונות ועיצובים שונים של תאורה לבית. בזמן בנייה או שיפוץ בית אין די זמן להשקיע בלמידת כל האפשרויות הנ"ל. על מנת לייעל את התהליך ולהשיג תוצאות מושלמות רצוי לפנות מלכתחילה אל אדריכל מקצועי שהוא גם מעצב פנים ומומחה לתאורה והתאמתה לחלל הרצוי. איש מקצוע שכזה ידע לבצע התאמה מלאה בין הצרכים של דיירי הבית לבין גופי תאורה לבית כך שיהיו המתאימים, הדקורטיביים, הזולים והחסכוניים ביותר.

Leave A Comment