גופי תאורה מעוצבים – מאירים כל חלל בצורה נפלאה

כיום כבר יודע כל מי שמתעניין בעיצוב חלל המגורים או העבודה שלו, כי אין שום פרט בחדר שלא ניתן להשתמש בו כדי ליצור אפקט עיצובי, וללא ספק לגופי תאורה יש תפקיד חשוב בכך.

כיום כבר יודע כל מי שמתעניין בעיצוב חלל המגורים או העבודה שלו, כי אין שום פרט בחדר שלא ניתן להשתמש בו כדי ליצור אפקט עיצובי, וללא ספק לגופי תאורה יש תפקיד חשוב בכך. גופי תאורה מעוצבים מהווים אחד מהגורמים החשובים ביותר בעיצוב החלל, והם משלבים את ההיבט הפונקציונלי (האור הנחוץ באותו חדר) יחד עם ההיבט האסתטי.

היתרונות של גופי תאורה
גופי תאורה מודרניים מחליפים את המנורות הפשוטות של פעם, אלו שהיו משתלשלות מן התקרה על גבי חוט חשמל פשוט. גופי התאורה לעומתם מהווים חפצים מעוצבים בעלי איכויות דקורטיביות אשר משתלבות בקו העיצובי של החלל בו הם נמצאים. בנוסף לאפקט העיצובי שיש לצורתם החיצונית של גופי תאורה מעוצבים הם משמשים גם כדי ליצור סוג ספציפי של תאורה בחדר. כך למשל ישנם מקומות בהם רוצים תאורה שתהיה חזקה ואחידה (למשל בחללים ציבוריים גדולים), ולעומתם ישנם חללים אשר מזמינים תאורה רכה ואינטימית יותר, אשר יכולה לאפשר גם אזורים חשוכים יותר (למשל פאב שבו רוצים שאזור הבר יהיה מואר יותר מן השולחנות וכדומה).

כיצד מתאימים גופי תאורה מעוצבים לחלל?
גופי תאורה מעוצבים יכולים לשדרג את העיצוב של כל חלל, בין אם מדובר בחלל ביתי קטן דרך משרדים וחנויות ועד לאולמות וקניונים שלמים. בראש ובראשונה האור צריך להתאים לסוג הפעילות המתקיים בחלל. אור חזק מאוד, לדוגמא, יהיה אפקטיבי יותר במקום שבו שוהים לפרק זמן קצר, כגון אולם תצוגה של חנות, אך לא יתאים כמובן לחלל עבודה או לסלון. גם לצבע האור ישנה השפעה על האווירה שיוצר גוף התאורה, כאשר כאן נכנסים לתמונה גורמים שונים כגון סוג הנורה והחומרים (פלסטיק, זכוכית ועוד) מהם עשוי גוף התאורה.

בשוק קיימים סוגים רבים של גופי תאורה מעוצבים אשר מתאימים לשימושים שונים, מנורות ניאון גדולות המשמשות לאור חזק ואחיד ועד ל"ספוטים" אשר ממקדים את התאורה באזור ספציפי. מעצבי פנים ואנשי מקצוע המתמחים בעיצוב התאורה יוכלו להציע עבור כל חלל שורה של גופי תאורה מסוגים שונים אשר משתלבים יחדיו ליצירת האווירה האינדיווידואלית הרצויה לאותו מקום, על פי דרישות הלקוח.

Leave A Comment