גופי תאורה לגינה והחצר

כאשר אנו חושבים גופי תאורה פעמים רבות אנחנו ישר חושבים על פנים הבית והאווירה שהם יצרו לנו בבית. במדינה כמו ישראל כאשר ניתן לבלות זמן לא מבוטל מחוץ לכותלי הבית הגיע הזמן לחשוב על גופי תאורה ואווירה גם בחצר.

בנינו דק ופרגולה בגינתנו היפה, על הדק הקמנו מטבח גן יפה עם גריל גז מושקע וריהוט גן מפנק.  כעת נותר לנו לשפוך מעט אור על פינת החמד שיצרנו. תאורת החוץ מצריכה מאיתנו תכנון גינות מעט שונה. הסיבות לכך בעיקרן פונקציונליות. גופי תאורה שנתקין מחוץ לכותלי הבית צריכים ראשית להיות עמידים ואטומים לחדירת מים, שנית עליהם לספק לנו תאורה מספקת לפעול במרחב החיצוני.

למשל, אם ברצוננו לצלות על גריל גז אנו צריכים תאורה על מנת לראות את אשר קורה על הגריל. בבד בבד אנו רוצים לשמור על אווירה אינטימית מעל לפינת הישיבה, בשעה שאנו ישובים ואור עצמתי יותר בשעה שאנו מסבים לשולחן לסעודה.

בחירת גופי תאורה לגינה

גופי התאורה שעשויים להתאים לצרכים משתנים אלה יכללו לרוב דימרים (מאפשרים שליטה על עוצמת האור) ניתן להתקין גופי תאורה מחרס או זכוכית בהתאם לטעם ושפת העיצוב השולטת.בעת התקנת גופי תאורה חיצוניים ניתן להתקין גופי תאורה אשר פועלים על אנרגיה סולארית. אלה מאפשרים לנו חסכון בחשמל. עם זאת יש לקחת בחשבון שגופי תאורה אלה צריכים אור שמש ישיר על מנת שיאגרו אנרגיית שמש במהלך היום ויאירו בלילה. גופים אלה יתאימו יותר למרחב החצר ולא יכולים להיות מותקנים מתחת לפרגולה.

לאורך קירות הבית החיצוניים ניתן להתקין מנורות על גבי הקיר שיאירו את דרכנו לכיוון החצר. גופי תאורה אלה יספקו לנו אווירה מדהימה רכה ונעימה לאורכו של השביל. ישנם פתרונות תאורה רבים ומגוונים לחצר הבית. על מנת להשיג תוצאה אופטימלית אנו מציעים לתכנן את התאורה בבד בבד לתכנון החצר, הפרגולה ומטבח הגן. זכרו במדינה חמימה כשלנו אשר במהלך רוב עונות השנה באפשרותנו לבלות לחצר לתאורת הגן השפעה מכרעת על החוויה

Leave A Comment